MKS-Kosztowy037

Cenne 3 punkty na koncie MKS-u:

Długo w spotkaniu rywalizujących o trzecie miejsce w gr. I zespołów MKS-u i Unii Kosztowy utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Jakkolwiek obraz spotkania co jakiś czas zmieniał się diametralnie, to koniec końców to MKS zainkasował 3 cenne punkty, dzięki bramkom zdobytym w ostatnim kwadransie meczu.

Oto, jak przebiegał mecz:

15 minuta – Kostrzewa wypuszcza Ingrama, który dynamicznie wpada w pole karne, uderzając jednak wprost w wyciągnięte ręce bramkarza,

16 minuta -Kostrzewa odbiera piłkę Śliwińskiemu i pędzi na bramkę, uderzając jednak w nogi Bogackiego,

26 minuta – w polu karnym do prostopadłej piłki dochodzi Wlazło, mija Gąsiora, lecz nie zdołał strzelić celnie w stronę bramki,

27 minuta – Kostrzewa po szybkim rozegraniu rzutu wolnego przez Gadaja wpada w szesnastkę i uderza, piłka odbija się od zewnętrznej części słupka,

28 minuta – Karlik główkuje nad bramką po centrze Stworzyjana,

31 minuta – szarpiący Kostrzewa znów ucieka dwóm rywalom, mija obrońców, lecz znów strzela w Bogackiego,

35 minuta – nie udało się dołem, więc Kostrzewa w sytuacji sam na sam usiłował lobować bramkarza Unii z tym, że piłka przeszła tuż obok bramki,

42 minuta – po akcji Kostrzewy i Gadaja, wślizg Stworzyjan w polu karnym nie przyniósł upragnionej bramki,

45 minuta – pierwsza setka Unii w tym meczu, Wlazło ograł Idczaka i uderzył mocno i w górny róg – słupek ratuje Gąsiora!

51 minuta – Gąsior broni świetny strzał Wlazły pod poprzeczkę,

55 minuta – Kowalski uderza z 23 m w poprzeczkę, a Gąsior broni jeszcze dobitkę z kilku metrów!

56 minuta- odpowiedź MKS-u nie tak groźna, strzał Śliwy nożycami broni Bogacki,

58 minuta – kolejny mocny strzał Wlazło, Gąsior znów przenosi piłkę nad bramką!

59 minuta – rzut wolny dla MKS-u: Skutela uderza po centrze Śliwy w bramkarza,

64 minuta – Gąsior zatrzymuje tym razem Adamka, broniąc nogami jego uderzenie,

70 minuta – druga żółta kartka dla Adamka i Unia musi grać w dziesiątkę. Czy był faul, czy Adamek wymuszał?

73 minuta – po rzucie rożnym Kostrzewa dopadł do wybitej na 10 m przez bramkarza piłki i płaskim strzałem zdobył gola! 1:0!

75 minuta – co za interwencja Gąsiora, który po błędzie defensywy broni uderzenia Ruska z bliskiej odległości,

84 minuta – Kostrzewa znów urwał się rywalom (Syćce) i pędzac sam na bramkę nie trafił w jej światło,

85 minuta – Gadaj poszedł za długim podaniem Idczaka. Piłkę miał w rękach Bogacki… ale gdzieś pod brzuchem mu uciekła i naszemu zawodnikowi pozostało tylko ją wpakować do pustej bramki: 2:0!

89 minuta – Tomasz Wilk uderza z dystansu, piłka przechodzi obok okienka bramki Gąsiora,

90 minuta – Kostrzewa mocnym strzałem kończy ładną zespołową akcję rozegraną przed polem karnym rywali, wykorzystując z zimną krwią dogranie Ingrama: 3:0!

Podsumowując, MKS pokazał dziś kilka twarzy. Poza bardzo dobrą pierwszą połową i skuteczną końcówką, widzieliśmy także fragmenty obfitujące w bezradność, błędy powodujące przewagę i liczne sytuacje bramkowe Unii. Mieliśmy naprawdę furę szczęścia (o personaliach Łukasz Gąsior), że po przerwie do 70 minuty nie straciliśmy gola. Choć z drugiej strony, Grzegorz Kostrzewa mógł dzisiaj zdobyć z siedem goli, a nie dwa, i w klasyfikacji strzelców rozpocząć pościg za najskuteczniejszym w grupie I Piotrem Byścem. A jak mocno na losach spotkania zaważyła 70 minuta i druga żółta kartka dla Adamka, pewnie już się tego nie dowiemy. Goście zapewne będą bronić stanowiska, iż decyzja Mariusza Grząby wypaczyła rezultat rywalizacji, gdyż powinien być odgwizdany faul na zawodniku Unii, a nie zaś pokazana mu kartka za próbę wymuszenia. To pozostawimy do oceny oglądającym materiał wideo.

MKS w dobrych nastrojach uda się w niedzielę do Imielina na derby z Pogonią.

MKS: Ł. Gąsior, M.Roszak, Idczak, Skutela, Uniejewski (M.Nagi 89), Karlik, Ingram, Gadaj, Stworzyjan (Sopelewski 46), Śliwa (N.Nagi 76), G.Kostrzewa.

UNIA: Bogacki, Szymoniak, Syćko, Śliwiński, Adamek, Braksator (Bruź 63), Rusek, T. Wilk, Tracz, Kowalski, Wlazło.

żółte kartki: Syćko, Adamek

czerwona kartka: Adamek (70 minuta, za dwie żółte)

Sędzia: Mariusz Grząba

W pozostałych meczach:

Sokół – GKS II 1:1 (0:1) Odrobiński 50 – Imiela 37

Unia B.St. – Pogoń 2:0 (0:0) Pyrlik 65, Ścierski 82

Rozwój II – Orzeł 1:1 (1:1) Płowaś 11 – Kolasa 39

Jedność – Orzesze 3:2 (1:0 ) Piełka 33, Odon 66, Kubica 85 – Wróblewski 60, Korcz 72

Żory – Studzionka 1:0 (1:0) Gajek 38

Energetyk II – Bełk 3:3 (2:2) Gorzawski 3, Pietrasz 31, Stroka 76 – Stanek 28, Bysiec 38, Jasiczek 81k.

Czarni – Krupiński 0:3 walkower

Skrót, jeśli udostępnią go koledzy z Unii, także zapewne będzie do obejrzenia:) Na razie jest dostępny na www.uniakosztowy.futbolowo.pl

• Kibic

A co bys napisal jakby Kostrzewa nie trafil ani jednej ?? niech sobie chlopak trafia po 1 2 bramki w kazdym meczu jak to robi teraz niz 7 jak by mial pozniej juz wogole nie trafiac .

• underek

Tylko bym to opisał, nie mam nikomu nic za złe i cieszę się, że Kostek strzela choćby po jednej czy dwóch:) i oby tak dalej, bo złapał naprawdę wysoką formę, o czym świadczy łatwość dochodzenia do pozycji, czy urywania się rywalom, a skuteczność też jest dobra – 9 goli wiosną:)