MKS

Ciężko wywalczone 3 punkty:

W dniu wczorajszym po 17 godzinach spędzonych w samochodzie mogłem tylko żałować, że nie widziałem tego ciekawego pojedynku. Radość z wygranej MKS-u i tak jest jednak ogromna. MKS pokazując ogromny charakter i zaangażowanie pokonał LKS Bełk 1:0 (0:0), a bohaterem spotkania – prócz świetnie broniącego Maciejowskiego – okazał się powracający do formy i wchodzący z ławki po urlopowych wojażach Grzegorz Kostrzewa.

Przebieg meczu:

2 MIN PIERWSZA GROŹNA OKAZJA BEŁKU- WRZUTKA Z BOKU, ALE MACIEJOWSKI SPOKOJNIE BRONI

6 MIN  SŁUPEK PO BEZPOŚREDNIM UDERZENIU Z RZUTU ROŻNEGO BEŁKU

8 MIN RZUT ROŻNY DLA BEŁKU, ZAMIESZANIE I STRZAŁ OBOK BRAMKI MACIEJOWSKIEGO

12 MIN DOGRANIE W POLE KARNE MKSU, JEDNAK MACIEJOWSKI PIERWSZY PRZY PIŁCE

15 MINUTA STRZAŁ, BRONI MACIEJOWSKI. MKS WYPROWADZIŁ KONTRĘ NIE UDANĄ

18 GOŹNE DOGRANIE W POLE KARNE MKSU. MACIEJOWSKI Z PROBLEMAMI ALE WYBIJA PIŁKĘ DO PRZODU

20 MIN FAUL NA STWORZYJANIE, RZUT WOLNY Z BOKU  DOŚRODKOWANIE I STRZAŁ NIECELNY KARLIKA

24 MIN ŻOŁTA KARTKA DLA KACZMARCZYKA ZA BRUTALNY FAUL NA STWORZYJANIE

26 MIN KAPITALNA OKAZJA KAPELI PIŁKA ZA OBRONĘ, KAPELA SAM NA SAM, ALE WYBRONIONE

34 MIN KONTRA 10 STRZELA PO ZIEMI MACIEJOWSKI NA RATY, ALE ŁAPIE

35 MIN KARTKA DLA KAPELI ZA DYKSUSJE

38  MIN WRZUTKA Z WOLNEGO, ZAMIESZANIE I TYLKO SZCZĘŚCIE URATOWAŁO MKS PRZED STRATĄ GOLA

39 MIN KOLEJNA WRZUTKA Z WOLNEGO, A MACIEJOWSKI KAPITALNIE BRONI

41 MIN KOLEJNA KAPITALNA INTERWENCJA MACIEJOWSKIEGO, PIŁKA LECIAŁA NA OKNO PO RYKOSZECIE, ALE MACIEJOWSKI WYBRONIŁ

43 MIN BRUTALNY FAUL KARLIKA ŻÓŁTA KARTKA

44 KARTKA DLA BOROWCA ZA OSTRE WEJŚCIE W ŚLIWĘ

45 ZABLOKOWANY STRZAŁ MKSU

ZMIANY MKS: INGRAM I GADAJ ZA WRÓBLEWSKIEGO I ŚLIWĘ

46 RZUT WOLNY BEŁKU PROSTO W MUR

48 MIN ZÓŁTA GORKI

53 MIN ZAMIESZANIE POD BRAMKĄ BEŁKU PO RZUCIE ROŻNYM.

57 MIN STRZAŁ KARLIKA Z DYSTANSU PEWNIE ZŁAPNANY

65 MIN SCHODZĄ SOKOŁOWICZ I BYSIEC, WCHODZI ADAMOWSK I, LOS

71 MIN RZUT ROŻNY MKSU ALE ZA SŁABY STRZAŁ

72 SOPELEWSKI FAULUJE I DOSTAJE ŻÓŁTĄ KARTKĘ

75 MIN SCHODZI OLICZAK WCHODZI PIECZKA

75 MIN KOLEJNA DOBRA OKAZJA KAPELI, ALE TEN NIEZDECYDOWAŁ SIĘ STRZELIĆ W ODPOWIEDNIM MOMENCIE, OBROŃCY WYBIJAJĄ NA RÓG. NIEGROŹNY STRZAŁ ROSZAKA.

77 MIN ZMIANA KOSTRZEWA ZA BOBLĘ

80 MIN SCHODZI CIEŚLAK, WCHODZI OBARSKI

81 MIN KAPITALNA OKAZJA, ALE ZABRAKŁO KOGOŚ KTO BY WYKORZYSTAŁ PIŁKĘ GADAJA

83 MIN. – KLUCZOWA AKCJA MECZU: GOL GORKI WYPUSZCZA Z BOKU KOSTRZEWĘ, TEN PRZECHODZI DWÓCH OBROŃCÓW I STRZELA PO DŁUGIM SŁUPKU. BRAMKARZ BEZ SZANS I 1:0!

85 MIN MKS POSZEDŁ ZA CIOSEM, WYSUNIĘCIE DO INGRAMA STRZAŁ ALE OBROŃCA ZABLOKOWAŁ

90 MIN STRZAŁ KOSTRZEWY ODBITY OD OBROŃCY I RÓG, Z KTÓREGO NIC NIE MA

90+1 KAPITALNE OKAZJE MKSU NAJPIERW GADAJ NIE WYKORZYSTUJE , A POTEM STRZAŁ KOSTRZEWY WYŁAPANY. ZMIANA BIAŁORUCKI ZA STWORZYJANA

Trener Idczak tak podsumował mecz: „Bełk potwierdził, iż jest bardzo mocną drużyną – zwłaszcza fizycznie. W pierwszej połowie grali świetnie, a Robert Maciejowski kilka razy uratował nas przed stratą gola. Druga połowa była już lepsza, dobre zmiany dali zmiennicy, stworzyliśmy sobie kilka okazji bramkowych. Odrobiliśmy lekcję z poprzedniego sezonu i porażki 1:5. Nie popadamy jednak w hurraoptymizm, bo to dopiero 2 kolejka. Teraz czeka nas trudny mecz w Cielmicach, a ponieważ zawodnicy zostawili sporo zdrowia na boisku, są mocno poobijani, to być może konieczne będą pewne korekty. Dobrze, że kadra jest szeroka jednak.”

MKS: Maciejowski, Uniejewski, M.Roszak, Gorki, Sopelewski, Karlik, Śliwa (Gadaj 46), Sz.Bobla (G.Kostrzewa 77), Wróblewski (Ingram 46), Stworzyjan (Białorucki 90), Kapela

Bełk: Wojtynek – Kaczmarczyk, Stajer, Wybierek, Stanek – Sokołowicz (Adamkowski 65), Jasiczek, Borowiec, Cieślak (Obarski 80) – Bysiec (Gabryś 65), Olczak (Pieczka 75).

żółte kartki: Sopelewski, Karlik, Kapela, Gorki – Borowiec, Kaczmarczyk

W pozostałych meczach 2 kolejki:

Strażak – GKS II 0:1 (0:0) Szczepanek 80

Unia B.St. – Wola 3:3 (1:2) Biolik 38, K.Latusek 88, 90 – Hamerla 40k., Więckowski 45, 59, 64

Jedność – Studzionka 3:1 (3:1) Kubica 5, Odon 19, 39- T.Duran 7

Dąb – Piast 1:3 (0:2) Kołodziej – S.Magiera, Mrowiec, Brzeziński

Orzesze – Urania 2:1 (1:0) Sikora 33, Pietrzok 59 – Baron 70

Rymer – Naprzód 2:1 (2:1) Ł.Brzoska, G.Brzoska – Lemiesz

Energetyk II – Ogrodnik 3:0 (1:0) Słodowy 30, Gładkowski 85,90

Dzięki dla Kamila za przygotowanie relacji:)

• Paweł

Dla Adama Stanka z LKS Bełk był to nieudany jubileuszowy 300 występ w senorskich rozgrywkach mistrzowskich – zapraszam na http://www.adamstanek.strefa.pl

• Karlos

‚Najbardziej poobijany jest Norbert Stworzyjan, ponieważ przewracał sie na piłce’ :))

• nadzieja

Idczak jak nie nauczysz walki tego Wróblewskiego to go ani
    nie wpuszczaj. Bełk miał przewagę w 1 Polowie, bo Mks grał w 9 i pół zawodnika!
    Wróblewskiego nie liczę a Śliwa grał na pół gwizdka. Zresztą zmiany potwierdziły
    ze jak wszedł Ingram za tego młodego to drużyna zaraz inaczej Grala. W środku
    Gadaj tez był o niebo lepszy od Śliwy! Śliwa potrzebuje dotrenowania, bo to
    dobry zawodnik, ale jak młody chce grac musi zrozumieć, na czym fusball polega.Z