MKS-Pogon011

Derby zwycięskie w końcówce:

Po emocjonującej końcówce, przegrywający przez większość meczu MKS, pokonał Pogoń Imielin 2:1 (0:1) zdobywając oba gole w ostatnich minutach pojedynku. Dziś wreszcie do podopiecznych Sebastiana Idczaka uśmiechnęło się nieco szczęścia. Brawa należą się także ambitnie grającym rywalom, którzy nawet po nokaucie w postaci dwóch goli, podnieśli się i mogli uratować remis.

A oto jak przebiegał pojedynek:

1 minuta – nieuznany gol MKS-u, wydaje się iż niesłusznie, bowiem wybiegający z głębi pola Śliwa na spalonym na pewno nie był

9 minuta – Marcin Polarz znów przyczynia się do bramki dla Pogoni, po jego centrze z rzutu wolnego i zgraniu do Stojaka, były napastnik MKS-u trafia w samo okienko: 0:1

12 minuta – Kamil Cisoń z dystansu w Gąsiora

15 minuta – Stworzyjan w odpowiedzi uderza z 20 m  w Skuzę

25 minuta – Śliwa mocnym lobem przenosi piłkę i nad Skuzą, i nad bramką

38 minuta -groźna kontra Pogoni, Kryla uderza w Gąsiora

40 minuta – czy był faul na Ingramie w polu karnym? Wydaje się, że tak po tym jak nasz zawodnik przerzucił sobię piłkę nad obrońcą i został zastopowany przez kolejnego z zawodników Pogoni

43 minuta – zamieszanie w polu karnym, kolejny faul (?) na Gadaju, a piłka trafia do Kostrzewy, który uderza nad bramką

48 minuta – po stracie Bednarka Kołodziejczyk uderza w środek bramki. Było groźnie…

52 minuta – po akcji Stworzyjana, Kostrzewa uderza lecz wyblokowany strzał broni Skuza

61 minuta – po złym wybiciu Skuzy, Gardawski dograł do Kostrzewy, który uderzył jednak fatalnie

68 minuta – 100% okazja MKS-u: Stworzyjan po podaniu Kapeli uderza wprost w nogę Skuzy, powinien być remis

71 minuta – Kapela głowkuje po wrzutce z rzutu rożngo Idczaka, piłka wybita z bramki

74 minuta – kontra Pogoni, ale Idczak w ostatniej chwili powstrzymuje Kołodziejczyka

82 minuta – wreszcie remis, po dużym zamieszaniu Gardawski wycofuje piłkę spod linii końcowej, piłka przechodzi przez pole karne, gdzie dopada do niej Śliwa i strzałem pod poprzeczke wyrównuje: 1:1

84 minuta – Kostrzewa wrzuca piłkę z prawej strony, a Kapela źle ułożył głowę i piłka szybuje nad bramką

86 minuta – wreszcie 2:1! Stworzyjan zza pola karnego uderza po rzucie rożnym, strzał po ziemi w dług róg bramki po palacach Skuzy znajduje drogę do siatki!

87 minuta – nieporozumienie w obronie, Grabowski mija Gąsiora i zamiast do pustej bramki z ostrego kąta uderza w boczną siatkę

88 minuta – Idczak uderza z rzutu wolnego z 17 m, Skuza odbija piłkę wprost przed siebie, a Gardawski ponownie uderza w bramkarza

89 minuta – Kołodziejczyk mógł/powinien byc bohaterem Pogoni, w sytuacji sam na sam z Gąsiorem uderza tuż obok bramki!

93 minuta – koniec meczu!

MKS: Ł.Gąsior, Skutela (35. Gadaj), M.Roszak, Bednarek, Idczak, Ingram, Śliwa, Stworzyjan, Kapela, G.Kostrzewa, Gardawski.

POGOŃ: Skuza, Pastuszka, K. Cisoń, Polarz, Synowiec, Keler, D. Cisoń (Klepka 73), Kryla (Pacwa 80), Samek, Grabowski, Stojak (46. Kołodziejczyk).

żółte kartki: Śliwa, Stworzyjan, Gardawski – Synowiec

Sędzia: Michał Niedzielski (Sosnowiec)

Bramki MKS-u na filmowo (made in Poodel), wkrótce.

Ciekawostką jest fakt, że pierwszy raz w życiu byłem na meczu, w którym jedna drużyna grała w dwóch różnych kompletach strojów. Ale do tego doprowadził arbiter pozwalając w pierwszej połowie nam wystąpić na pomarańczowo-czarno, a gościom na żółto-bordowo. Dopiero po zmianie kompletów na biało-czarno-niebieskie po przerwie, można było ten mecz oglądać bez przecierania oczu.

W pozostałych meczach 10 kolejki:

Jedność – Studzionka 3:1 (3:1) Odon 30, Adam 35, Kubica 40 – P.Spyra 13

Unia B.St. – Orzeł 4:1 (3:0) Maławy 2, Pyrlik 26, 75, Dulęba 31 – R.Łach 89

Wola – Energetyk II 2:1 (2:1) Grabowiecki 2, Faruga 18 – Musiolik 37

Rozwój II – Orzesze 5:0 (3:0) Tyc 2, Król 11, Wawrzyńczok 22, Lis 74, Colik 77 k.

GKS II – Krupiński 0:2 (0:1 ) Świenty 12, J.Biedrzycki 56

Żory – Bełk 2:2 (0:0) Kontny 75, Adaszek 77 – Święty, Obarski

Czarni – Kosztowy 2:2 (1:2) Piesiur 32, Wójcik 88 – Bruź 19, Wlazło 30