suszec

Wrócili do starej, dobrej tradycji:

Piłkarze MKS-u, jak w tytule, wrócili do starej tradycji zdobywania trzech goli w pojedynkach z Krupińskim, Co prawda, nie udało się im wygrać, lecz punkt zdobyty na boisku lidera po heroicznym boju może cieszyć. Gola na wagę punktu zdobył Sebastian Idczak.

MKS rozegrał dobre spotkanie, pokazał także – nie po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach – charakter i goniąc rezultat przez całe spotkanie, zdołał wyrwać faworytowi punkt. Tak jak przypuszczaliśmy, gospodarze mimo braku Świentego oraz Żemły, pokazali swą siłę w ofensywie i zdołali aż trzykrotnie znaleźć drogę do bramki Gąsiora. Świetnie dysponowany Kostrzewa zdołał jednak odpowiedzieć dwukrotnie (przy pierwszej bramce trochę szczęśliwie – z małą pomocą słupka i bramkarza rywali, przy drugiej mocno uderzając z 11 m). Do remisu doprowadził Sebastian Idczak, celnie uderzając tuż zza pola karnego na dwie minuty przed końcem gry i tym samym odpowiadając na trafienie Habora z 67 minuty.

Jak relacjonował mi Mariusz Gajewski, MKS zagrał naprawdę dobre zawody (pomimo osłabienia brakiem Uniejewskiego czy Śliwy, który zasiadł na ławce), można było nawet słyszeć głosy o tym, iż była szansa na wygraną. Niewątpliwie tak, ale nie wybrzydzajmy. Mecz można zaliczyć na plus. Minusem jest, iż obaj kartkowicze z sobotniego meczu z Krupińskim, wypadają z czwartkowego pojedynku z Unią Kosztowy, którego stawką jest trzecie miejsce w ligowej klasyfikacji.

Bramki: 1:0 – Tumula 11 minuta, 2:0 – Malcher 18 minuta, 2:1 – Kostrzewa 33 minuta, 2:2 – Kostrzewa 48 minuta, 3:2 – Habor 67 minuta, 3:3 – Idczak 88 minuta.

Sędziuje Andrzej Majcher (Katowice).

Krupiński: Dunat, Sitko, J. Biedrzycki, Tumula, Styczeń, Winkler (D. Mikołajec 77), Dzięgielowski (Góra 84), Malcher, K. Biedrzycki, Semeniuk (Habor 66) – Kuś (Neumann 67).

MKS: Ł. Gąsior, Bednarek (Sopelewski 86), Roszak, Idczak, Skutela, Karlik (Śliwa 76), Ingram (N. Nagi 84), Kostrzewa, Gadaj, Stworzyjan, Kapela.

Żółte kartki: Semeniuk, Dzięgielowski – Idczak, Kapela.