gks

MKS – GKS II Katowice, sobota 15.00:

W najbliższą sobotę, piłkarze MKS-u zainaugurują wiosenne występy na własnym boisku, a okazją ku temu będzie mecz 17 kolejki klasy okręgowej z rywalem z najwyższej półki, tj. rezerwami katowickiego GKS-u.

Katowiczanie mając na uwadze szereg zawirowań organizacyjnych w klubie na linii miasto-akcjonariusze-kibice w I lidze wiosną nie odnieśli zwycięstwa, co innego w klasie okręgowej – rezerwy prowadzone przez Henryka Górnika już po pierwszym meczu z Czarnymi Piasek, awansowały na fotel lidera, po wygranej 3:0 z Czarnymi Piasek (dwa gole Arkadiusza Kowalczyka i jeden Patryka Stefańskiego, czyli nowych nabytków GKS-u). Przyczyniła się do tego wpadka dotychczasowego lidera, Concordii w meczu z rezerwami Rozwoju.

W sobotę o godzinie 18.00 pierwsza drużyna rozegra mecz z Dolcanem Ząbki, ale patrząc na skład GKS-u z pojedynku z Czarnymi, trudno liczyć na szczególne przywileje z tego tytułu. Z Czarnymi grali: Wiśniewski, Ryś, Szymura, Kamiński, Farkas, Plewnia, Kruczek, A.Kowalczyk, Kędzierski, Wołkowicz, Pitry, Kurtysiak oraz Stefański. 

MKS wygraną w Kosztowach okupił żółtymi kartkami eliminującymi z gry Mateusza Roszaka, Dawida Karlika i Michała Gadaja (dla tego ostatniego to pierwsza kartka w tym sezonie w MKS-ie, ale liczba uzyskanych upomnień w barwach Stali Chełm Śląski, eliminuje go z pojedynku z Gieksą). Trenera Idczaka czeka więc nie lada zadanie, w postaci zestawienia na nowo defensywy MKS-u. Defensywy, która w sierpniu na boisku w Kostuchnie przeżywała ciężkie chwile. Dwa gole Mateusza Kamińskiego i jeden Dawida Marka załatwiły sprawę, a lędzinianie obudzili się dopiero w końcówce meczu pokazując, że z rywalem można walczyć jak równy z równym. Honorowego gola zdobył wtedy Piotr Kapela, który dobrą formę potwierdził także w sobotę w meczu z Unią, zdobywając dwa gole.

Mimo zapowiadanej niesprzyjającej aury na sobotę, serdecznie zapraszamy na mecz! Zapowiada się ciekawy pojedynek.

Mecz poprowadzi arbiter z Zabrza – Piotr Koloczek.

 

 • Fan_gonzipa

  dawaj gonzip ! 😀

 • kcA

  Wielki powrot ADRIANA tylko ty Adi!! 

 • Lędzinianin

  Mam nadzieję,że uda nam się zrewanżować za mecz w jesieni i wygramy na własnym boisku z GKSą. Całe szczeście,że ten mecz poprowadzi pan Koloczek z Zabrza, którego widziałem w kilku meczach i uważam, że to bardzo dobry sędzia, który prezentuje niezły poziom sędziowania. Trzymam kciuki trenerze za wygrany mecz.

 • Ja

  Adi wracaj !! MKS cie potrzebuje !!

 • GOSC

   ADI ADI MKS ADI ADI MKS:)

 • Anonim

  To ja może napiszę coś innego dla odmiany: kadra GKS-u na mecz z Dolcanem:

  Bramkarze:
  Jacek Gorczyca, Witold SabelaObrońcy:
  Michal Farkas, Jacek Kowalczyk, Adrian Napierała, Tomasz Rzepka, Bartosz Sobotka, Kamil SzymuraPomocnicy:
  Jan Beliancin, Damian Chmiel, Kamil Cholerzyński, Bartłomiej Chwalibogowski, Piotr Gierczak, Dominik Kruczek, Przemysław Pitry, Mateusz ZacharaNapastnicy:Deniss Rakels, Patryk StefańskiKilku więc zawodników, co ostatnio zagrał w rezerwach jest teraz w kadrze na mecz I drużyny.