3 kolejka w klasie okręgowej, a MKS remisuje w meczu niewykorzytanych szans:

MKS Lędziny powinien był dziś wygrać z rezerwami Rozwoju. Powinien, bo miał więcej okazji do zdobycia gola. Dzięki własnej nonszalancji i nieskuteczności spotkanie zakończyło sie bezbramkowym remisem. Szkoda, tym bardziej, że goście od 60 minuty grali w dziesiątkę.

Jednakże czerwona kartka pokazana Maciejowi Niesyto przez Jacka Koniecznego z Zabrza po faulu na Ingramie przed polem karnym nie odmieniła losów spotkania. MKS stwarzał sobie bramkowe szanse zarówno grając w przewadze, jak i wcześniej przy wyrównanych składach, jednakowo prezentując dziwną niemoc pod bramką rywali (o tym będzie na filmikach zapewne:). Chwalony ostatnio Piotr Kapela powinien dziś zdobyc gola. W 40 minucie ogrywając rywala mając przed sobą wyłacznie Płonkę uderzył wprost w niego. Podobnie zachował się w 76 minucie, kiedy to bramkarz Rozwoju końcami placów złapał piłkę. W 62 minucie z kolei, Piotrek przestrzelił po podaniu Śliwy. Niestety, nie potrafił także wykorzystać złego wyrzutu Płonki do obrońcy i po przejęciu piłki wpadł z futbolówką prosto w ręcę naprawiającego swój błąd bramkarza.

Doskonałą okazje w 86 minucie miał Gadaj, który jednak po podaniu schodzącego do linii końcowej i wycofującego piłkę Stworzyjana fatalnie przestrzelił. Powracający po kontuzji zawodnik także juz w pierwszej połowie (19 minuta) przegrał pojedynek z bramkarzem uderzając nad poprzeczką. Aktywnie grający Stworzyjan za to w pierwszej połowie najpierw w 22 minucie będąc sam przed Płonką uderzał zewnętrzną częścią stopy obok bramki, a kilka minut później trafił wprost w niego. Goście natomiast byli groźni po stalych fragmentach gry, szczególnie po rzutuach rożnych. Rzuty wolne przyniosły uderzenie w poprzeczkę z 46 minuty oraz interwencję Gąsiora w 54. Kilka wypadów zespołu Grzegorza Witka także mogło sie groźnie skończyć, lecz nasza obrona spisywała się dobrze i potrafiła zażegnać niezbezpieczeństwo. Poziomu defensywy nie trzymali jednak dziś zawodnicy ofensywni. Okazja do rehabilitacji w sobotę w Bieruniu w meczu z Unią, która dziś pozytywnie się naładowała rozgromieniem 6:0 Sokoła Wola.

Przyjemniej na murawie było w przerwie, kiedy z rąk przedstawicieli władz Podokręgu Tychy Zygmunta Karakuszki i Jana Oziminy, juniorzy MKS-u Lędziny wraz z trenerem Gajewskim odbierali pamiatkowy Puchar za tryumf w Tyskiej Lidze Juniorów w sezonie 2011/2012. Zdjęcia z wręczenia z nagród trafią do galerii wkrótce.

MKS: Ł.Gąsior, Sopelewski, Ingram, Skutela, M.Roszak, Idczak (Śliwa 10), Janik (G.Kostrzewa 60), Karlik (N.Nagi 80), Gadaj, Stworzyjan, Kapela.

Rozwój II: Płonka, Wróbel, Świerczyński, Tora, Niesyto, Jacenik (Malec 89), Sadowski, Colik, Szostek (Jaszczuk 70), Łucki (Nawrot 60), Krakowski (Wieczorek 85).

W pozostałych meczach 3 kolejki:

Orzeł Mokre — Sokół Orzesze 0:0,
Unia Bieruń Stary — Sokół Wola 6:0 (3:0) Pyrlik 4,20, 90 , Magiera 90, Wybierek 43k. , Chmielowiec 85,
GKS II Tychy —KS Żory 0:3 (0:0) Samek 60, Winiarski 80, Adamczyk 70
Krupiński Suszec — Energetyk ROW II Rybnik 9:2 (5:1) Dzięgielowski 6,75 , Świenty 27, 87, Sitko 53, Tumula 24, Winkler 44, Miły 33, Habor 70 – Gródek 8, Bałuszyński 65.
Unia Kosztowy — LKS Bełk 1:2 (0:1) Wlazło 87 – Drapacz 30, Obarski 86.
Pogoń Imielin — LKS Studzionka 1:1 (1:0) Wojtaszak 43 – Adamek 73

Czarni – Jedność 6:1 (2:0) Renner 24, Żemła 36, Przybyłka 47, 56, Stok 66, Paliczka 88 – Konik 51

 • Hools

  daje propozycje odnosnie biletow.
  -cena 5 zł ww tym np piwko dla posiadajacych bilat
  -cena 5 zł w tym kieubska z grila

 • Pudzian

  Haha co tu się dzieje, cyrk na kółkach 😀
  Ja to widzę tak: kilku kibiców wyraziło swoje niezadowolenie sytuacją w klubie, prowadząc konstruktywną krytykę. Inni robią sobie jaja, a zawodnicy się burzą. Wielkie gwiazdeczki nie mając żadnych argumentów uzywaja najbardziej prymitywnej i dziecinnej lini obrony, czyli: „przyjdź, pokaż jaki ty jesteś dobry”, polazujac przy tym swój profesjonalizm. Wstyd panowie. Ciekawą grupą są prawdziwi kibice, którzy bronią trenera, zawodników, chociaż sami zainteresowani nie mają nic do powiedzenia. Może się to zmieni po meczu z Unią (w co wątpię).

  Moim zdaniem nie ma się co napinać, jak już ktoś wcześniej napisał dobra piłka w Lędzinach to czas przeszły. Natomiast, aby przyciągnąć więcej kibiców na stadion należy bardziej zainteresować młodszych kibiców, np przynajmniej do 14 lat wejście darmowe, albo konkursy z małymi nagrodami, jak kiedyś wyścigi na bierzni, albo konkursy jedenastek.

  pozdrawiam normalnych 😉

 • Pablo4

  Ty się tak nie spinej bo czytać nie umiesz, wychowanek a junior to nie jest to samo..

 • Sanczo

   Otóż to. Cóż mi po tym, że gra Sopelewski, Gadaj którzy w wieku juniora byli dawno dawno temu. Pomyliłeś znaczenie słów.

 • W_swiertnia

  Powiem tak…runda się dopiero zaczyna – trener wprowadził nową świeżość i polot w grze – nikt nie powie, że tak nie jest – poczekajmy i dajmy tej drużynie grać a trenerowi pracować.

 • poodel

  Śmieszą mnie komentarze tych, co to z „dobrem klubu” na ustach psioczą, że mają 2 razy na miesiąc dać 5 zeta… Ja zawsze płacę, chociaż mecz widzę w małym ekraniku aparatu fotograficznego.
  A jak jestem na wyjazdach to jakoś też, o dziwo!, nigdzie za darmo, ani za złotówkę, ani za dobrowolną cegiełkę, ani nawet za 4 złote nie wpuszczają. Na Nadwiślanie, jak grali w naszej lidze, to nawet sobie liczono 6.
  A tu nagle 50 komentarzy – więcej niż ludzi na meczu! Tyle byście wymagali, tymczasem jak u nas jest 50 osób to połowa to są goście i to jest często jedyny normalny doping. A u nas tylko wyświechtane szydery: „jak ci niy wstyd?”, „co mosz jaja powionzane”, „coś sie z ch* na mózgi pomiynił?”, „słaź z boiska”!
  No, ale to na pewno też kolejne wyrazy troski o drużynę. I z pewnością łatwiej wówczas zawodnikom o koncentrację.

 • Pablo4

  Mam już 18 lat i byłem na meczu naszych na pogoni, wiem że jakiś cennik też tam jest ale wszystkich nas 4 pełnoletnich wpuszczono za darmo, kibiców było sporo, a co najważniejsze był jeden typ na „kasie”, co wiąże się z tym że nie trzeba wydać kasy na zbędnych ochroniarzy.

 • Pablo4

   Świeżość? a zakład o stówę że wyjdzie takie miejsce na koniec jak zawsze?

  Nie ma żadnych wzmocnień prawie a tylu chopa odeszło.

 • Foks

  kostek wiemy ze jeses szybszy ,ale nie musisz tego pisac w komentarzach

 • Komin

   Dokładnie, ktoś robi sobie jaja, to ok zawodnik nie powinien reagować i powinno to po nim spływać, ale jak kilku tu prowadzi normalną, zdrową, konstruktywną krytykę, powiedzą co myślą(w końcu, taka dyskusja już powinna wybuchnąć o wiele, wiele wcześniej) i dużo jak nie wszystko z tego co mówią ma pokrycie w rzeczywistości, to nagle wielkie oburzenie i teksty w stylu: przyjdź na trening, pewnie jesteś lepszy, pokaż na co Cię stać, debile się nie znacie. Sanczo potrafił napisać post na kilkadziesiąt zdań nikogo nie obrażając to zaraz ludzie, których nie stać na normalną wymianę poglądów stosują teksty na poziomie: co Ty pierdolisz. Co do zawodników, może zamiast na forum siedzieć to pokażcie w sobotę i przez resztę sezonu, że nie mamy racji. Może krytyka was zmobilizuje? Może w końcu będziemy w pierwszej 5 na koniec sezonu? Bo to jest chyba szczyt marzeń tego klubu. Choć i tak w to wątpię, bo pewnie skończymy gdzieś w okolicach 8 miejsca. A potem znów będzie gadane, że dopiero drużyna się zgrywa, że wielu młodych wchodziło do zespołu i że w przyszłym sezonie na pewno będzie lepiej. W tym problem, że nie będzie, nie z takim podejściem. Trener mówi, że ten skład powinien walczyć o IV ligę? Każdy skład z okręgówki walczy o tę ligę tylko, że jedni z lepszym, a drudzy z gorszymi skutkiem, niestety my zawsze należymy do tej drugiej grupy. Drużyna zagra trzy dobre sparingi i wszyscy myślą, że ten sezon to będzie błahostka i przejedziemy się lekko po każdej drużynie. A potem przychodzi druga kolejka jedziemy na kompletną wieś i przegrywamy. Styl był w tym meczu? Bo niestety(niestety?) nie mogłem być. Pewnie teraz w Jejkowicach mówią, że Lędziny grają piękną piłkę. Punktów nie ma, ale styl zostanie w pamięci na długo. Co do meczu z Juniorami Rozwoju, to trener zamiast wstrząsnąć naszym napastnikiem to wolał krzyczeć po Gąsiorze, że piłka po jego wybiciu za długo leci w powietrzu. O cenach biletów nie chcę mi się dyskutować, bo to będzie zawsze problem, ale najwyższy czas dostosować cenę do poziomu widowiska, chociaż 5 zł to nie jest zbyt dużo i pewnie nie w tym rzecz. Pozdrawiam! I powodzenia drużyno w meczu z Unią jak i przez dalszą część sezonu. Mam nadzieję, że nie wrócimy do podobnej rozmowy już w tę sobotę! 🙂

 • Francio

  To są przejaja co tu się dzieje. Polecam trenerowi na następny mecz coś na uspokojenie.

 • Gornik

  tylko ze ci zawodnicy w wieku juniora prezentowali sie znakomicie sopelewski w wieku 17 lat gral w 4 lidze gadaj chyba w wieku 16  pare wystepow w kadze narodowej do tego dochodzi matysek ktory tez ma wystepy w kadrze ,a teraz nasza młodziez gdzie jest? przychodze na mecze juniorow i nie ma zawodnikow wyrozniajacych sie (oprocz nagiego ktory jest juz w kadrze i mam nadzieje ze bedziemy miec z niego duzo dobrego)

 • Pablo4

   Z całym szacunkiem ale jak dla Ciebie Nagi wyróżnia się na meczu to chodzisz albo na juniorkę innej drużyny albo jesteś dobrym jego znajomym..

 • Kibic

  Gąsior,Michalski,Smolorz,Janik,Ingram,Nagi to są oldboje?

 • Pudzian

  Wyjdź stąd i nie wracaj marna prowokacjo. Przecież Nagi to jest najbardziej drewniany junior na świecie. Chyba, że piszesz o jego młodszym bracie, to racja może z niego coś wyrośnie.
  Juniorzy na poziom 5 ligi by wystarczyli, skoro i tak nie walczymy o awans już od kilku lat. Za to tacy zawodnicy jak Śliwa czy Ingram powinni jak najszybciej uciekać z Lędzin, dla własnego dobra.

 • Pablo4

   Nie są i co w związku z tym? Michalski i Smolorz grali? Gąsior bronił bo ciężko z bramkarzem u nas chyba teraz( chociaż dla mnie i tak Gąsior to słuszny wybór jeśli wybierać również z tymi co są do nas przymierzani) Nagi grał „aż” 10 min. No i nie wiem czy słyszałeś w ogóle taki regulamin że jakiś młodzieżowiec MUSI grać.

 • Wiulonia91

  idczak nara, gajewski na trenera!!

 • qq

  Za takie mecze jak ten dzisiaj jestem w stanie placic 5zl, zwyciestwo sie nalezalo. Widac jednak, ze Kapela obecnie to nie nadaje sie nawet na lawke. 

 • Lędziny.

  Naprawdę nie rozumiem o czym ta dyskusja. Trener Idczak zrobił dobrą robotę a wy tylko potraficie krytykować! szkoda ci 5 zł zeby wejść na mecz? nie przychodz jeśli masz narzekać! Chłopaki dają z siebie wszystko i wcale nie chodzi o pieniądze! oni to lubią! robią to dla siebie i dla was! nie wyjdzie? trudno ale jako kibic zawsze powinno sie być za swoim klubem. Nigdy niema 100% wygranych. Zdarza sie. Mimo wsztystko życze chłopakom powodzenia i mam nadzieję że będzie coraz lepiej :))

  P.S Wiadomo że to już nie ta sama drużyna co kiedyś ale ludzie otrząśnijcie sie! to już nie wróci! A jeśli wam się nie podoba nikt Cię nie zmusza żeby oglądać mecz.

  Powodzenia chłopaki. Wierni kibice są zawsze z wam! 🙂

 • Lędziny.

  Jak strzelał gole to byliśmy zadowoleni. Kilka słabszych meczy i każdy tylko krytkuje. Zawsze masz dobry dzień? Kapela jest dobrym zawodnikiem i ma potencjał do grania. A my powinniśmy pomagać nie krytykować!!! 

 • qq

   Chyba logicznym jest, ze jesli zawodnika gra tak jak obecnie Kapela to nie powinien pojawiac sie na boisku. I nie chodzi tu o krytykowanie, bo jesli ktos jest bez formy to nie gra i tak jest na całym swiecie.