Pierwsza wygrana

W dniu dzisiejszym nasza drużyna pokonała Stal Chełm Śląski na własnym stadionie 5:0, było to drugie spotkanie sparingowe naszej drużyny i pierwsze zwycięskie.

Łukasz Gardawski pokazał w dzisiejszym spotkaniu dobrą skuteczność. Foto: Underek

W dzisiejszym sparingu bylo widać, że drużyna chce zmazać plamę z pierwszego meczu kontrolnego. Od pierwszych minut narzuciła własny styl gry, kontrolowała wydarzenia na boisku i stwarzała sobie sytuacje strzeleckie, bramkarza gości próbowali zaskoczyć z daleka Matysek i Polarz, jednak piłka mijała cel. W 30minucie na indywidualną akcje zdecydował sie Matysek, ruszył z piłka prawe stroną, minął dwóch zawodników Chełmu i z linii końcowej boiska wycofał piłke na 13metr gdzie nabiegał Krzysiek Firlej i umieścił piłke w siatce. Dwie kolejne bramki były autorstwa Łukasza Gardawskiego, najpierw po składnej akcji Matysek-Śliwa ten drugi dograł prostopadła piłkę i Łukasz wykorzystał sytuacje sam na sam, a 5minut pozniej uderzył z 15metrów i piłka pod brzuchem bramkarza wpadła do bramki gości. Czwarta bramke dla MKS strzelił w 40minucie Tomasz Matysek, z ok 22metrow przymierzył z rzutu wolnego w okienko bramki strzeżonej przez bramkarza gosci. W drudiej połowie MKS dalej kontrolował sytuacje na boisku, piąta bramkę zdobył w 60minucie Piotrek Bomba, Łukasz Samek wrzucił piłke z lewego skrzydła a Piotrek zamykając akcje umiescil pilke główką w bramce. Z akcji Chełmu warto odnotowacć tylko sytuacje z pierwszej połowy kiedy to nieporozumienia w szeregach obrony nie wykorzystał napastnik gosci z 5metrow uderzając wprost w bramkarza.

Nie mielibyśmy nic przeciwko gdyby nasza druzyna powtórzyła ten wynik w meczu mistrzowskim.

Kolejny sparing MKS rozegra w sobotę, a jego rywalem w Tychach będzie JUVE Jaroszowice. O godzinie rozpoczęcia poinformujemy jeszcze. Kolejny trening MKS-u w piątek o godz. 18.00.

MKS Lędziny:Śliż , Sowik, M.Roszak, Gajewski, Bednarek, Firlej, Matysek, Polarz, Śliwa, Bomba, Gardawski oraz Mokry, Majer, Mikolasz, Samek.

• Matysowi gratulujemy dziennikarskiego debiutu:) myślę ze na czas urlopu Tomek, Karlos czy Poodel poradzą sobie z bieżącym informowaniem co się w klubie dzieje:) dzieki za pomoc:)