herb25

Poniżej możliwości – podsumowanie jesieni 2010:

Zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w piłkarskiej klasie okręgowej. MKS Lędziny przerwę zimową spędzi na ósmym miejscu w tabeli grupy I, co zapewne nie jest rezultatem zadowalającym ani dla piłkarzy i działaczy klubu, ani tym bardziej jego sympatyków.

Zespół Marcina Polarza w 15 jesiennych spotkaniach zgromadził 21 punktów, zwyciężając 6 razy, ponosząc tyle samo porażek i remisując trzykrotnie. Podsumowując, MKS wygrywał w pojedynkach z Concordią Knurów (1:0), Czarnymi Piasek (5:1), LKS Łąka (1:0), LKS Bełk (3:1), Krupińskim Suszec (3:2) i Zniczem Jankowice (3:2). Remisami zakończyły się pojedynki z Pogonią Imielin (0:0), Unią Bieruń Stary (2:2) i Leśnikiem Kobiór (0:0). MKS musiał natomiast uznać wyższość: Iskry Pszczyna (1:3), Sokoła Wola (0:1), Stali Chełm (2:3), rezerw GKS-u Katowice (0:1), Tempa Paniówki (1:2) i Unii Kosztowy (1:2).

Na swoim boisku lędzinianie wywalczyli 15 punktów (5 wygranych i 3 porażki), a z obcych boisk przywieźli ich 6 (1 wygrana, 3 remisy, 3 porażki).

Lędzinianie zdobyli 23 gole (średnia 1,53 na mecz), a stracili 20 (średnia 1,33 na mecz). 18 bramek padło z akcji, 2 po rzutach karnych, 1 po rzucie rożnym i dwie po rzutach wolnych (raz bezpośrednio i raz po dośrodkowaniu). Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny Marcina Polarza byli: Tomasz Matysek i Łukasz Gardawski, autorzy odpowiednio sześciu i pięciu goli. Trzy gole zdobył Rafał Dąbrowski, dwa Krzysztof Firlej, a po jednym Paweł Chmielowiec, Tomasz Czarnecki, Adrian Gąsior, Mateusz Roszak, Łukasz Samek, Maciej Szeremeta i Mateusz Śliwa.

Lędzinianie zgromadzili sporo kartek, zwłaszcza czerwonych, bowiem aż 4. Dwukrotnie otrzymał je Dawid Karlik, a raz Grzegorz Bednarek i Krzysztof Firlej.

Jesienią w barwach MKS-u wystąpiło 22 piłkarzy, żaden z nich nie rozegrał w pełnym wymiarze wszystkich spotkań. Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Roszak, 14 spotkań, w tym 13 od początku do końca, łącznie 1185 minut. Oto pełny wykaz:

G.Kostrzewa 6 0 213

Liderem rozgrywek po rundzie jesiennej jest Iskra Pszczyna, która o 12 punktów wyprzedza Krupińskiego Suszec i jest blisko upragnionego awansu. Rywale w tabeli regularnie tracą punkty i wydaje się, że drużynie Jana Żurka nic nie jest w stanie odebrać awansu. Do trzeciego w tabeli Sokoła Wola MKS traci zaledwie 4 punkty, lecz z drugiej strony przewaga nad zajmującą 14 spadkowe miejsce LKS Łąka wynosi także zaledwie 6 oczek. W rundzie wiosennej zatem każdy zdobyty punkt będzie miał duże znaczenie. Miejsca spadkowe zajmują Znicz Jankowice, Unia Kosztowy i LKS Łąka.

Najlepsi strzelcy w gr. I:

14 – Nikodem (Leśnik)

11 – Kuś (Krupiński)

9 – Winkler (Krupiński), Maszka (Tempo), Prusek (Iskra)

8 – Dudek (Iskra), Luty, Wlazło (Stal), Szwajca (Sokół), Kościański (Czarni).

Już w tym tygodniu podsumujemy także występy juniorów i trampkarzy.

• RR

3 w tabeli jest Sokół Wola ….

• dzięki, poprawiłem. sory moje niedopatrzenie.

• Kibic

Dwie czerwone kartki Dawida, rażący brak umiejętności nadrabiany brutalnością

• Kibic2

Zgadzam się z spostrzeżeniem kibica Dawid to typowy „kopacz” , który powinien biegać co najwyżej po „c” klasowych boiskach.