Pszczyna zdobyta:

MKS Lędziny awansował do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu, pewnie pokonując w 1/6 finału Iskrę Pszczyna 5:2. Zespół Marcina Polarza sprawę awansu rozstrzygnął po pierwszych 45 minutach, prowadząc 5:1!

Damian Sopelewski w Pszczynie nie mógł zagrać, ale jego koledzy spisali sie wyśmienicie. Foto: Lasman

Po dwa gole zdobyli Tomek Matysek i Krzysiek Firlej a jednego dorzucił Łukasz Samek. Trafienia Sęczka i Orlika dla Iskry na niewiele się zdały.

Pierwsza bramka padla po wrzutce Matyska z prawej strony boiska, pilkę po kożle odbił przed siebie bramkarz a Samek wbił ja do pustej bramki, po paru minutach Iskra wyrównała, gdy sytuacje sam na sam wykorzystał Senczek. Kolejna bramka padła po prostopadlym podaniu Matyska do Firleja, który w sytuacji sam na sam strzelił bramke, następnie sam „Matys”, praktycznie z zerowego kąta spod narożnika boiska zaskoczył bramkarza Iskry, kolejne trafienie zaliczył Firlej, tym razem po podaniu Samka znowu był lepszy w pojedynku sam na sam i na końcu Matysek z około 30 metrow uderzył bardzo mocno na bramkę i piłka wpadla pod poprzeczkę bramki Iskry. Gol Orlika z początku drugiej połowy niewiele mógł zmienić. Mimo, że Iskra osiągnęła nawet przewagę i Mokry musiał wykazać sie swoimi umiejętnościami, MKS nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, próbując jednocześnie odpowiadac strzałami Bomby, Śliwy czy Grześka Kostrzewy.

MKS: Mokry, Bednarek, M.Roszak, Mikolasz, Sowik, Brona, Matysek, Czarnecki, Firlej, Samek, Bomba oraz Śliwa, Majer, G.Kostrzewa, Karlik.

W 1/8 finału MKS zmierzy sie na wyjeździe z Unią Bieruń Stary, która pokonała w Studzionce LKS 2:0. Tak więc MKS w ciągu 3 dni dwukrotnie (5 i 8 września) zmierzy sie z „Ujkami” w derbowym pojedynku, najpierw w lidze, a następnie w Pucharze Polski.