MKS

Sukces juniorów:

Lepiej niż seniorzy spisali się dziś lędzińscy juniorzy, którzy zwyciężyli w rozegranym w Bieruniu III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Klubowych rocznika 94 i zawodników młodszych. W zawodach wystartowały: MKS, Unia Bieruń Stary, Piast Bieruń Nowy, Podlesianka Katowice, Soła Oświęcim, GTS Bojszowy.

MKS trafił do grupy z Piastem i Podlesianką. Lędzinianie zaliczyli falstart przegrywając z ekipą z Bierunia Nowego 2:4 (Cuber, Janik), potem jednak było już tylko lepiej, bowiem drużyna trenera Rozmysłowskiego pokonała Podlesiankę 4:1 (Papacz 2, Ingram 2). Te rezultaty wystarczyły, by awansować do półfinału, gdzie MKS nie dał szans Unii Bieruń Stary, zwyciężając 3:0 (Ingram, Cuber, Maniura). W drugim meczu 1/2 finału Podlesianka ograła GTS Bojszowy.

W finale czekał na naszą drużynę ponownie mecz z Podlesianką, a wynik 2:2 (Ingram, Cuber) świadczy o tym, że był to o wiele trudniejszy pojedynek niż w fazie grupowej. Do wyłonienia zwycięzcy turnieju potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się lędzinianie wygrywając 3:2 (Ingram, Janik, Maniura).

MKS grał w składzie: Sitarz Dawid, Maniura Rafał, Janik Zbigniew, Ingram Kamil, Papacz Rafał, Cuber Witold, Nagi Nikodem, Długajczyk Mateusz, Lis Tomasz, Łyszcz Arkadiusz.

Warto dodać, że tytuł najlepszego piłkarza turnieju przypadł Kamilowi Ingramowi, który zdobywając 4 gole został także najskuteczniejszym (ex aequo z zawodnikiem Podlesianki) strzelcem.

 

 • Proszę o podanie strzelców goli z fazy grupowej:)

 • MANIUr

  Macie jakies fotki z turnieju ?

 • jakby mi ktoś napisał, że jest turniej w ogóle to by były:/

 • gracz

  z bieruniem nowym przegralismy 4:2 i bramki strzelali cuber i janik potem gralismy z podlesianka wygralismy 4:1 i bramki strzelali 2 Papacz i 2 Ingram następnie gralismy z bieruniem nowym w połfinale i wygralismy 3:0 bramki strzelali Ingram Cuber Maniura w finale gralismy z podlesianka i byl remis 2:2 i bramki strzelali Cuber Ingram a w karnych wygralismy 3:2 karne strzelali Ingram Janik Maniura

 • trener juniorów

  w półfinale graliśmy z Unią Bieruń Stary!!!w meczu grupowym z Podlesianką kontuzji(wybity palec prawej ręki)doznał Rafał Papacz.Kapitanem zwycięskiej drużyny był Rafał Maniura a Kamil Ingram z 4 bramkami był też(ex aequo z zawodnikiem z Podlesianki)królem strzelców.

 • trener juniorów

  Warto nadmienić że juniorzy MKS-u po raz trzeci z rzędu wygrali turniej organizowany w Bieruniu i choć w tym roku grali chłopcy urodzeni w 1994 i młodsi to dwóch z nich ma na koncie te trzy tytuły,są to Kamil Ingram i Rafał Papacz.GRATULACJE!

 • trener juniorów

  trening juniorów jutro tj 15.02.2011 o godz.16.30 w gimnazjum nr 2 na Hołdunowie