trampkarze-starsi-mks-iskra056

Trampkarze starsi u progu sezonu – gdzie ta drużyna?

Jak już informowaliśmy powyżej, zespół trampkarzy starszych, czyli mistrzów Podokręgu Tychy z ubiegłego sezonu, poprowadzi trener Mirosław Wowro. 

Przygotowujący się do nowego sezonu zespół w rozegranym wczoraj sparingu pokonał Pogoń Imielin 3:2 (2 gole Michała Nagiego i jeden Żybury). Natomiast, w dniu 27 sierpnia trampkarze brali udział w turnieju Komagara Cup, zdobywając pierwsze miejsce. W pierwszym meczu zremisowali z OKS Zet Tychy 1:1 (bramka Hachuła), natomiast w drugim rozgromili JUWe Jaroszowice 6:0 (bramki: 4 Michał Nagi, Hachuła, Buniewicz). Ponieważ Zetka wygrała z JUWe tylko 2:1, to MKS dzięki lepszemu bilansowi bramek zdobył pierwsze miejsce. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Michał Nagi, a najlepszym zawodnikiem Remigiusz Kula (obaj MKS).

MKS grał w składzie: Żmijewski, Mróz, Saternus, Mielec, Hachuła, Michał Nagi, Kula, Buniewicz, Żybura i Czypionka.

Jak więc widać, do starszej grupy wiekowej trafiło kilku zawodników, którzy jeszcze w zeszłym sezonie występowali w rywalizacji trampkarzy, ale tych młodszych (m.in. Mielec, Hachuła czy Buniewicz). Należy dodać, że jeden z najlepszych zawodników z grona młodszych trampkarzy, czyli Krzysztof Rośkowicz, zmienił barwy klubowe i przeniósł się do Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy.

W drużynie juniorów występować od nowych rozgrywek będą Bartek Kozłowski, Tomasz Szprengiel i Rafał Mróz. Nie sposób nie zauważyć w składzie nowoformowanej drużyny braku filara zespołu, jego najlepszego strzelca i jednego z najzdolniejszcyh w ostatnich latach wychowanka MKS-u – Wojtka Szumilasa. Wojtek od dwóch tygodni trenuje w Chrzcicielu Tychy i wszystko wskazuje na to, że w barwach MKS-u nie zagra. Czyżby jednak zamieszanie i brak zgłoszenia drużyny trampkarzy do rozgrywek ligi juniorów młodszych spowodował taką decyzję, nie tylko zawodnika, ale i zapewne jego rodziców? Nie wiem, nie mnie to oceniać. Szkoda jednak, że pozbywamy się tak dobrze rokującego zawodnika…

Brakuje nie tylko Wojtka, ale także kilku innych zawodników (m.in. Adam Grzyba, Łukasza Szymury, Kamila Pawlika, Pawła Majera, Szymona Krzemienia, Grzegorza Białoruckiegiego)… W miniony poniedziałek trampkarze podziękowali za 6 lat współpracy i sukcesów (tytuły mistrzowskie w każdej z kategorii wiekowych) trenerowi Szwarockiemu, który od nowego sezonu poprowadzi żaczków MKS-u.

Przypominam, trampkarze rozpoczną sezon 9 września o 17.00 meczem z Nadwiślanem Góra (nastąpiły zmiany w terminarzu).

 • Gosc

  bez szumilasa? jakbys nie zauwazyl to cala druzyna rozpadla sie a nie tylko szumilas odszedl.
  pozatym to ze ktos mial najwiecej bramek nic nie oznacza, cala druzyna zasluguje na pochwałę a nie tylko on, bo niektorzy zrobili wiecej na boisku niz szumi.

 • Anonim

  jeśli masz info gdzie kto poszedł to mi podaj, to dopiszę – bo rzeczywiście kilku nazwisk nie widzę. Przekazałem tyle ile mi zawodnicy powiedzieli. 

  I zapewniam że nie uważam, że w tej drużynie wszystko zależało od Wojtka i był najlepszy, bo wielu chłopaków trzymało równy dobry poziom, co doceniam:)

 • Gosc

  to trzeba bylo podkreślic to w calym artykule, a nie tytułowac go nazwiskiem- szumilas.
  z tego co wiem to wiekszosc chłopców nie miala tzn kontaktow aby isc do powazniejszej druzyny niz mks:)

 • Anonim

  poprawiłem i mam nadzieję, że uda się zdobyć więcej informacji na ten temat jeszcze.

 • Anonim

  poprawiłem i mam nadzieję, że uda się zdobyć więcej informacji na ten temat jeszcze.

 • underek

  Ja powiem tak, uważam że wiosną kiedy Wojtek strzelał mnie mniej goli świetnie grali też inni (nie będę wymieniał bo ktoś się obrazi że go pominąłem), ciągnęli ten wózek pozostali zawodnicy – efekt był taki że zespól zdobył mistrza zdobywając sporo goli, grając tez pewnie w obronie.Oczywiste, że liczy się praca całej drużyny, ważne są też np asysty, a nie tylko gole. Pisząc o Wojtku nie miałem zamiaru go umieszczać ponad innymi – choć nie trudno przyznać, że często był wyróżniającym się zawodnikiem meczu. To była w zasadzie jedyna pewna informacja jaką miałem, bo uzyskana od niego – dlatego ją wrzuciłem do tekstu u tytułu.

  Gdzie  są pozostali wymienieni w tekście zawodnicy, tego nie wiem i podobnie jak większość uważam, że szkoda gdyby ta drużyna tak miała się rozpaść… jak uzyskam pełna kadrę trampkarzy w nowym sezonie to ją podam.

 • Gosc

  dziekuje.
  jesli bede wiedziec cos wiecej na temat tej druzyny to dam znac, bo jak juz bylo pisane, nie tylko szumi sie liczyl w tej druzynie
  jedna osoba meczu nie wygra, a ilosc bramek nie sugeruje tego, ze ktos jest najlepszy, ze ktos bardzo dobrze grac

 • Gosc

  no dobra, tylko teraz gadasz ze nie bedziesz wymienial bo ktos sie moze obrazic, a jednak wojtka chwalic umiales…wiec troche sie zastanow nad tym co piszesz.
  uwazam, ze gdyby nie dobra forma innych zawodniow w rundzie wiosennej tego mistrza nie byloby.

 • Gosc

  zakończmy ta dyskusje
  tam bedzie lepiej:)

 • Jorgi

  Do Gosc…Widac ze jestes jakims zakompleksionym i niedowartosciowanym chlopczykiem ktory liczy na pochwaly za nic. A akurat szumilas doszedl ciezka praca do tego i uwazam ze jak najbardziej naleza mu sie slowa uznania i popieram rowniez autora tekstu. Jak dla mnie byl szumilas ,potem duza przepasc i kilku liczacych sie zawodnikow. Takze mlody do roboty a nie pisac glupoty na necie i liczyc na laury.

 • underek

  Ja mogę dyskutować, uważam że obiektywnie oceniłem sytuację a to że kogoś wymieniłem a innych nie to nie znaczy że nie doceniam pozostałych zawodników, bo uważam że z takich graczy jak Kozłowski, Białorucki, Michał Nagi, Łukasz Szymura jest materiał na naprawdę dobrych zawodników (i to ich miałem na myśli głownie). Co nie znaczy że pochwały reszcie też się nie należą, co starałem się napisać.

 • Szara_rzeczywistosc

  Przykro patrzeć jak zarząd w osobie Żmijewskiego i Edka po raz kolejny marnuje pracę Szwarockiego…za 2 lata znowu będzie lament że młodzi nie gotowi, że nie ma juniorów…ale jak taki mały Szprengiel albo Szymura(to tylko przykład) ma walczyć w tym roku z juniorami rocznika 92(porównajmy ich do A.Smolorza), będą chłopcy z nie małym jak na Lędziny talentem teraz siedzieć na ławie i po sezonie stwierdzą że to nie ma sensu i skończą swoją ,,kariere”.
  Gratuluje tym którzy już odeszli i dali sobie spokój bo w takim klubie jak Lędziny to fajnie jest sobie pokopać z kolegami ale jak przychodzą wyniki to zaczyna się dla zarządu problem bo niestety musieliby wydać pieniądze na autobus przykładowo do Rudy Śląskiej a przecież tak blisko jest Bieruń, Chełm i inne pipidówy….Nawet w głupim Imielinie można zgłosić drużynę do porządnej ligi tylko u Nas ciągle będzie OKRĘGOWA wiocha i zostanie tak już na długo, dopóki nie zrobi się porządku z tymi PSEUDO dziaaaałaaaaczami:)

 • Obserwator

  jeżeli trampkarze tr.Szwarockiego są tacy dobrzy to poradzą sobie w juniorach Kamil Ingram nie płacze że musi grać z zawodnikami o 20 lat starszymi w seniorach!

 • Gosc

  co do klubu to sie zgadzam:)
  a jesli chodzi o reszte to chodzilo mi tylko o to aby nie traktowac jednej osoby lepiej chociaz wcale nie jest lepsza od innych…niektorzy sa taka samo dobrzy a nawet lepsi, a gada sie tylko ciagle o szumim,rozumiem ze moze wiesz tylko o nim i o tym co sie teraz z nim dzieje,ale jednak cala druzyna sie rozpadla a nie tylko szumi odszedl.

  do „Jorgi”…smieszy mnie to co piszesz, on zdobyl to cięzka praca? chyba sobie zartujesz…stal pod bramka i czekal na pilke…i wgl jaka przepasc? albo nie znasz sie wgl na pilce albo nie byles na zadnym ich meczu…na to wyglada, niektorzy maja duzo do gadania bo widza hmm ilosc bramek a na meczu ani raz nie byli…i glupoty to Ty piszesz, bo na pewnie nie ja

  Jeden mecz Kamila i juz gadacie, że sie nie boi, zobaczymy co bedzie dalej…
  i trampkarze na pewno sobie poradza, bo nie zawsze liczy sie wzrost czasem albo i raczej zawsze wazna jest gra, taktyka.

 • Asfads

  Imielin mo pięniądze, a my nawet jak bydymy mieć, to i tak se je wezmą 🙂

  Jednym słowem = Wielko porażka .

 • Jacek

  po pierwsze! Szwarocki to trener?:) i n TYM  praktycznie można kończyć wypowiedź 🙂 ale dołożę jszcze swoje do kolegi gość 🙂 kompleks = gość ! niedowartościowanie ? zawodnik nigdy nie szuka dowartościowania w internecie czy w prasie . A może jesteś rodzicem ? może …Pozdrawiam

 • Gosc

  nie mam zadnych kompleksow! chodzilo mi tylko o to aby nie traktowac jednej osoby lepiej chociaz wcale lepsza od innych nie jest…

 • Obserwator

  przyjdż na trening juniorów i pokarz co potrafisz rocznik94 też miał majstra i nikt nie robił takiego halo a Szumiego zostaw w spokoju!!!

 • Legoland5

  Ktoś tam pisał o nowej kadrze moge podać paru jakich pamiętam z treningów hehe ;D

  Hachuła,Żmijewski,Mróz,Mielec,Nagi,Buniewicz,Żybura,Saternus,Kula,Haba,Czypionka,Zając,Klima,Czudaj,(Młocek on miał jakąś kontuzje więc nie wiem jak będzie)……jeszcze paru by się znalazło jak kogoś znacie kogo nie wymieniłem to prosze pisać :D…..aaaaa i jak popełniłem jakiś błąd (ortograficzny) to mnie NIE poprawić 😀

 • As

  @3112254a041236404096874c27c8cf39:disqus Szumi strzelił zwycięskiego gola dla APN w meczu z Rakowem Częstochowa, a ty dalej siedź przed komputerem i wypisuj bzdury 

 • Kibic

  po pierwsze-trener nie  wywolal   dyskusji  na  temat  trampkarzy -jak  pamietam   rocznik   92 zrobil  z nimi  majstra a co do  osoby  trenera  cz to trener  czy nie to ty kolego  popacz na jego  prace  -mysle  jak powiesz mu  to sam  a nie za  ekranem  sie kryc  mysle  ze o   te  dyskusje  powinno  spytac  go  samego  wyjdzie  to wszystkim  na  zdrowie  a nie 
  obrażać się wzajemnie

 • Gosc

  i co mam mu moze gratulowac…hah
  ja juz koncze ta dyskusje, bo to nie ma sensu:)
  napisalam co mialam napisalac, chociaz moglabym o wiele wiecej, ale wole zachowac to dla siebie:)

 • gosc

  Szkoda tylko ,ze zarzad zapomniał o rodzicach trampkarzy.  „O” informacji o swojej decyzji, a chłopcy….obiecanko cacanki. 6 lat ciężkiej pracy…i co?Brak pieniędzy? I to na kogo? Na druzyne która kilka razy z rzędu zdobyła mistrzostwo!!!!!!!! Tak w ledzinach traktuje sie młodych, którzy bądź co badź promuja miasto. Może warto zorganizować spotkanie z burmistrzem aby in powiedział jak młodzi maja sie rozwijąc ? dlaczego na to brak pieniędzy?

 • Gosc1

  no wlasnie, masz racje.
  Chlopcy dowiaduja sie kilka dni przed poczatkiem sezonu, ze ich druzyny nie ma.
  Obiecywanie bylo ze zapisza ich do katowickiej ligi juniorow mlodszych, ale no tak,szkoda kasy.
  Zarzad powinien sie jakos wytlumaczyc przed rodzicami…tymbardziej ze ta decyzja byla podjęta tak szybko i zbyt pozno aby chlopcy mogli poszukac sobie nowego klubu.(oprócz jednego chlopca ktory wiedzial o wszystkim wczesniej i poszedl na testy….to bylo nie w porzadku wobec calej druzyny).
  Byla to najlepsza z druzyn mksu, a potraktowali ich jak jakas druzyne ktora wszystko przegrywa.
  Pieniadze ktore dostali za wygrana poszla na co? na rozwoj klubu? jakos na to nie wyglada.
  A do tego jeszcze jakas klasa sportowa ktora tez jest niby finansowana i miala im pomoc rozwiajac sie i co z tym wszystkim dalej?
  Uwazam za dobry pomysl spotkanie z zarzadem i burmistrzem chociaz i tak pewnie nic z tego nie bedzie.

 • Kibic

  gdzie  tego  nie pisza  chyba zegra   na  lewo

 • gosc

  Cieszę się,ze zarząd czyta komentarze i zadecydował o spotkaniu. Ciekawe jakie będa wyjasnienia.I co z chłopcami?