Derby dla MKS-u!

MKS wygrał w Bieruniu 3:1! Na naszej stronie była prowadzona relacja LIVE z tego wydarzenia, pod spodem można prześledzić jej przebieg. Zapraszamy!

relacja live

17:37 ROZPOCZYNAMY RELACJĘ! Nasz korespondent jest już na miejscu, piłkarze wszakże dopiero wychodzą na murawę, wszystko rozpoczyna się z lekkim… poślizgiem.

MKS: Brandys, Polarz, Roszak, Bednarek, Karlik, Matysek (82′ Czarnecki), Śliwa, Firlej (85′ Sopelewski), Brona, Gajewski (90′ Majer), Gardawski (71′ Gąsior).

Unia: Potoczny – Franczak (46. Piekorz), Szczygieł, Żukowski, Zemczak – Półka (35. Wróbel), Kozłowski, Sz. Bobla, Duda, W. Bobla (61. Marynowicz) – Czapiewski.

17:41 Sędzia daje sygnał do rozpoczęcia rozgrywki.

1′ Kiepska aura, na trybunach najzagorzalsi fani. Niska frekwencja.

2′ Uderza Firlej, ale nie pada gol. Za to pada deszcz.

5′ Gospodarze zdają się mieć w pierwszych minutach spotkania lekką, optyczną przewagę. Lędzinianie, poza wspomnianym strzałem, nie zbliżyli się do ich bramki.

10′ Mecz jest póki co wyjątkowo… nieszczególny.

13′ Nadal wydaje się, że to Bieruń może mieć pewną przewagę, jednak może to być iluzja, zważywszy, iż obie drużyny nie zagrażają sobie zanadto.

17′ O dziwo, także żaden z zawodników póki co się jeszcze nie wyróżnia.

19′ Na dworze szaro, na boisku sennie.

22′ No i dali się uśpić! Nasza obrona zasnęła, Brandys również. Sytuację wykorzystał Kozłowski, który lobem zaskoczył naszego goalkeepera. GOL. 1:0 dla Unii!

26′ I znów niemrawy okres gry…

31′ GOOOOOL!!! Gardawski! 1:1! Polarz długim podaniem próbuje uruchomić Gardawskiego, wydaje się jednak, że obrońca wyeskpediuje futbolówkę. Nic bardziej mylnego! Kiksuje, piłka trafia do „Żółwika”, a ten uderza obok bramkarza.

33′ Znów Gardawski, tym razem głową, tym razem obok.

36′ Nasi najwyraźniej się przebudzili. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a „Żółwik” tym razem w bramkarza.

39′ GOOOOOOL!! 1-2! Oto Roszak pięknym strzałem z woleja z linii pola karnego (po dośrodkowaniu Polarza i wybiciu piłki przez obrońcę na szesnastkę) zmienia wynik! I proszę, już prowadzimy…

44′ Niezła końcówka naszych zawodników.

Przerwa. Można podziwiać piękne parady rezerwowego bramkarza Łukasza Gąsiora… A tak odnośnie spotkania, to jeśli zagramy tak, jak pod koniec pierwszej części gry, to powinno być dobrze.

46′ Początek drugiej połowy.

49′ Okazja dla Bierunia w naszym polu karnym, strzał jednak przechodzi obok słupka.

52′ Wyrównany obraz gry.

54′ Żółtko dla Żółwika.

60′ Gardawski wychodzi sam na sam, zostaje ścięty, ale tylko żółta kartka dla rywala. To powinna być czerwień…

61′ Podyktowany za faul rzut wolny nie kończy się niczym godnym odnotowania.

65′ Za to parę chwil później to my mamy furę szczęścia, bo Karlik wybija piłkę z linii bramkowej.

71′ Gąsior za Gardawskiego.

72′ Istne wejście smoka! Zaledwie 30 sekund po wejściu Gąsior wpisuje się… do sędziowskiego notesu. Żółta kartka za odkopnięcie piłki.

75′ No i jest czerwień! Duda, który już wcześniej powinien opuścić plac gry otrzymuje drugą kartkę po faulu na Matysku. My mamy rzut karny!

77′ GOOOOOL! Polarz egzekutorem. Bezbłędne wykonanie, bramkarz kładzie się w innym rogu. 3:1!!!

78′ Wciąż nie wiadomo, czy faulowany w całej akcji „Matys” pojawi się jeszcze na placu gry. Póki co jest opatrywany.

82′ Czarnecki za Matyska.

85′ Sopelewski za Firleja.

89′ Unia gra w dziewiątkę! Z tym, że… nikt za bardzo nie wie dlaczego. Z boiska wylatuje Kozłowski.

90′ Arbiter dolicza cztery minuty.

90’+ Gra wciąż się toczy. W naszej drużynie kolejna zmiana, Majer za Gajewskiego.

90’+ Wprowadzony przed chwilą Majer ma okazję sam na sam, jednak jej nie wykorzystuje – broni Potoczny.

Matysek jednak bez kontuzji, możemy być spokojni.

Koniec spotkania! Wygrywamy w Bieruniu 3:1!

PODSUMOWANIE: Jest zwycięstwo w derbach, choć – według opinii kibiców – po słabszej grze, niż z Kobiórem. Nie zabrakło za to ambicji i konsekwencji. Mecz był zażarty, jednak naszemu rywalowi chyba pod koniec puściły nerwy, czego efektem dwie „czerwienie”. Gratulujemy naszym piłkarzom wygranej i… czekamy na następne.