MKS Lędziny

Ze Studzionką o…?

Już jutro MKS Lędziny od godziny 17.00 podejmować będzie przy ulicy Stadionowej LKS Studzionka. Dla obu zespołów ten pojedynek ma duże znaczenie, dlatego należy spodziewać się ambitnej walki o każdy centymetr boiska.

Stawka meczu jest duża dlatego dobrze, że nasi zawodnicy uniknęli w ostatnim pojedynki eliminujących ich z gry kartek. Wiadomo o co grają goście – o wydostanie się ze strefy spadkowej, bowiem na razie piłkarze Wiesława Świdra (przynajmniej do rozegrania zaległego meczu z Unią Bieruń w środę 19 czerwca) okupują 15, spadkowe, miejsce w tabeli. Nawet pozycja 14 może nie dać utrzymania, biorąc pod uwagę sytuację na miejscach spadkowych w obu grupach IV ligi, ale przeskoczenie KS Żory jest dla naszych rywali jak na razie priorytetem.

Choć, w zasadzie mając na uwadze treść art. 11 ust. 2 Regulaminu rozgrywek klasy okręgowej („Drużyny, które po zakończeniu sezonu 2012/2013 zajmą w swoich grupach miejsca szesnaste, piętnaste i czternaste miejsce spadają do właściwych terytorialnie Podokręgów. Liczba drużyn objętych spadkiem z Klasy Okręgowej może ulec zwiększeniu o liczbę drużyn spadających z IV ligi i wyższych klas rozgrywkowych lub zmniejszeniu w razie awansu drużyn wicemistrzowskich do IV ligi.”), to nawet to niewiele może gościom dać. Nie mniej jednak, by móc dogonić Orła Mokre, i tak muszą zwyciężyć.

A MKS? Na 3 kolejki przed końcem gry praktycznie zapewnił sobie miejsce na pudle grupy I. Z goniącymi nas zespołami z Kosztów i Bierunia mamy lepszy bilans bezpośrednich spotkań, dlatego aby je stracić, lędzińscy piłkarze praktycznie musieliby przegrać co najmniej 2 ze spotkań, przy jednoczesnym komplecie wygranych Unii Bieruń (także i w meczu zaległym).

Piłkarze z Lędzin teoretycznie mogą jeszcze zająć drugie miejsce, ale do tego potrzebnych jest spełnienie wielu warunków. Już jutro, wygrana z LKS-em, oraz strata punktów przez Bełk w meczu właśnie z Unią Bieruń. Następnie, wygrana w Bełku 22 czerwca. No i na koniec, wygrana z Energetykiem II w ostatniej kolejce, bowiem wtedy bełczanie zdobywają 3 punkty bez gry. Zatem, nas interesował by komplet zwycięstw. Gdyby taki wariant się ziścił dla tych, którzy zaczynaliby już myśleć o … awansie do IV ligi, muszę trochę uspokoić. Do tejże awansują dwa zespoły z drugich miejsc (oprócz oczywiście zwycięzców grup) spośród wszystkich sześciu grup klas okręgowych z najlepszym bilansem punktowym (średnią w stosunku do rozegranych spotkań). W zasadzie wszystko jest jasne, wiceliderzy z gr. II i IV klasy okręgowej (tj. Podlesianka Katowice i Górnik II Zabrze) już w tym momencie na swoim koncie mają po 65 punktów. W rozgrywce liczy się jeszcze MLKS Woźniki z grupy częstochowskiej (62 punkty).

Serdecznie zapraszamy więc na przedostatni domowy mecz MKS-u w sezonie:)!