MKS

29 kolejka wyłoniła zwycięzcę w grupie I oraz trzeciego spadkowicza:

Nikt chyba nie spodziewał się, że 29 kolejka w grupie I rozstrzygnie sprawę awansu. Planowe wygrane odniosły Concordia oraz GKS II, natomiast swoje szanse zaprzepaścił mający „wszystko we własnych rękach” Krupiński. Znamy już także komplet spadkowiczów.

Wszystkie oczy zwrócone były na Kosztowy, gdzie mający w zanadrzu mecz z liderem, Krupiński podejmował miejscowa Unię. I za sprawą Świentego już po 6 minutach prowadził. Później jednak gol Braksatora, a także dwa wykorzystane rzuty karne (zasłużone jedenastki) Tracza diametralnie zmieniły obraz meczu. Podopieczni Pawła Sibika atakowali, lecz Świenty wykorzystał tylko jedną ze swoich szans, na 5 minutprzed końcem meczu. Tym samym Krupiński odpadł z rywalizacji o awans!
Matematyczne szanse ma jeszcze Concordia, która po golu Gołębiowskiego pokonała Pogoń Imielin 1:0. Wobec remisowego bilansu bezpośrednich spotkań z rezerwą
GKS-u (zwycięstwa po 3:1 u siebie każdej z drużyn) o miejscu w tabeli zadecyduje więc łączny bilans bramkowy. A tu różnica jest zdecydowanie na korzyść zespołu
Henryka Górnika. W zasadzie więc katowiczanie, którzy w „derbach rezerw” pokonali Rozwój 3:0 mogą otwierać już szampany. Awans do 4 ligi zapewniły zdobyte w
drugiej połowie gole Kruczka, Kędzierskiego i Rysia z rzutu wolnego.

Tak jak przewidywaliśmy, LKS Bełk wyłonił kolejnego spadkowicza, wysoko pokonując Śląsk Świętochłowice, przesądził o degradacji ekipy ze „Skałki”. O wyniku 5:0
zadecydowały gole: Obarskiego (x2), Gabrysia (x2) i Jaśkiewicza. Przypomnijmy, grupę I opuszczają także Ogrodnik Cielmice i Stal Chełm, która już zimą wycofała drużynę z rozgrywek. Niemalże na pożegnanie z ta klasą rozgrywkową cielmiczanie przegrali z Unią Bieruń 0:1 go golu Prażmy w 58 minucie gry. Identycznym rezultatem zakończył się mecz w Lędzinach, w którym Czarni Piasek zwyciężyli dzięki golowi Żemły. W kolejnym spotkaniu, które nie miało dużego ciężaru gatunkowego Sokół Wola pokonał swojego imiennika z Orzesza 3:2 mimo, że ostatnie pół godziny grał w osłabieniu po czerwonej kartce Więckowskiego. Gospodarze za sprawą doświadczonego Grzegorza Kani w 75 minucie gry zapewnili sobie zwycięstwo, które początkowo wydawało się zagrożone po golach Miłego (na 0:1) oraz Kramorza (na 2:2). Grający w Międzyrzeczupiłkarze Sokoła pokazali jednak charakter i po wcześniejszych golach Ucińskiego (na 1:1) oraz Odrobińskiego (na 2:1) oraz późniejszym zwycięskim trafieniu Kanii, zainkasowali trzy punkty.

Trzy punkty dopisujemy tym razem ekipie Orła Mokre.

W ostatniej kolejce zagrają: Śląsk z MKS-em, Krupiński z GKS-em II, Czarni z Kosztowami, Orzeł z Concordią, Pogoń z Sokołem Wola, Orzesze z Ogrodnikiem oraz Unia B.St. z LKS-em Bełk, a swój sezon zakończyły już rezerwy Rozwoju, które zainkasują trzy punkty bez gry.