Czwartkowe i piątkowe wyniki młodzieży:

Zbiorczo podsumowujemy czwartkowe i piątkowe występy naszej młodzieży, poczynając od juniorów i trampkarzy młodszych, a kończąc na drużynie Mirosława Wowro. Dziękujemy w tym miejscu Andrzejowi Puchale za udostępnienie zdjęć z meczu juniorów:)

Juniorzy:

Iskra Pszczyna – MKS 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Jakub Król (10.), 2:0 Kamil Czerwiński (25.), 2:1 Grzegorz Cuber (43.), 3:1 Wojciech Dragon (56.)

MKS: Sitarz, Grzyb (Szprengiel), Ziółkowski, Maniura, Mróz, Janik, M.Nagi, Białorucki, Urbańczyk, G.Cuber, Fąfara

W innych meczach: Pniówek – Krupiński 1:6, Czapla – Brzeźce Kryry 1:1

Foto: Andrzej Puchała www.iskra.pszczyna.pl

Trampkarze młodsi:

Chrzciciel – MKS nie odbył się, MKS nie zdołał skompletować kadry na mecz

W innych meczach: MOSM – Wola nie odbył się , Fortuna – Leśnik (04.05.)

Trampkarze starsi:

UKS Suszec – MKS 2:7 (1:0)

Bramki dla MKS-u: Adrian Hachuła 3, Bartosz Haba 2, Szymon Buniewicz, Remigiusz Kula.

MKS: Żmijewski, Młocek, Saternus, Mielec, Mróz (Giza), Kula, Hachuła, Czypionka (Klima), Haba, Szweda, Buniewicz.

W pozostałych meczach: Piast B.N. – Wola 4:1 , Pniówek – Łąka odwołany , Znicz – Goczałkowice 4:0.

 • Donie

  G. Cuber, rocznik 93:

  10 bramek – sezon 2009/2010
  15 bramek – sezon 2010/2011
  15 bramek – sezon 2011/2012
  13 bramek – sezon 2012/2013

  Wychodzi na to, że był najlepszym strzelcem w trzech poprzednich sezonach i tym sezonie zapewne też będzie bo drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje Lis i Długajczyk z 3 bramkami na koncie. Chłopak strzelił 53 bramki w 66 meczach (o ile we wszystkich zagrał). Dlaczego jeszcze nie gra w pierwszej drużynie? Dlaczego nie grał w pierwszej drużynie sezon i dwa sezony temu? Czy trener Idczak nie interesuje się drużyną juniorów? Czy od 01.07.2011 nie zdążył sprawdzić co dzieje się w juniorce? Czy może z powodu osobistych zatargów celowo pomija najlepszego strzelca juniorów? Czy prezes klubu nie widzi, że być może w Lędzinach marnuje się talent i warto byłoby dać mu szansę?

  Jestem przekonany, że w każdej normalnej lidze, normalnym klubie z normalnym trenerem chłopak już dawno grałby pierwsze skrzypce w pierwszej drużynie albo w ogóle grałby w lepszym klubie, wystarczyłoby tylko dać mu szansę, której jak widać w Lędzinach jeszcze nie otrzymał.

 • Paweł kibic.

  Dlaczego Janik nie gra, pomimo tego,że jest lepszy od przynajmniej połowy grających tam zawodników? bo w maju wyjeżdża na miesięczne zagraniczne praktyki, dlatego człowiek, od kwietnia nie dostaje szans na grę lub gra ogony? Sytuacja jest przykra ale jeżeli bracia Nadzy są mili, podporządkowują się trenerowi na każdym kroku i biegają za nim tylko i wyłącznie po to żeby móc wejść na 10min w rundzie, a Cuber i Janik, których porównywanie z Nagimi byłoby grzechem grają albo końcówy albo wcale. Kolejnym przykładem jest Krystian Ziółkowski, niech ktoś mi powie,że Szymon Skutela jest od niego lepszy. Mam wrażenie ogladając spotkania MKS-u,że Szymon poprostu chce się jak najszybciej pozbyć piłki, zamykamy oczy i kopiemy. Panie Trenerze stwierdził Pan,że juniorzy nie mają stylu. Proszę mi wierzyć ciężko żeby swój styl posiadali młodzi piłkarze, którzy ciągle się uczą, jak nie mogą czerpać przykładu czy wzorować się na stylu Pana drużyny, którego jak wszyscy dobrze wiemy za grosz Pańska drużyna nie posiada. Nie mam zamiaru obrażać tutaj zawodników, tylko może poprostu czasami trzeba pomyśleć nad swoją postawą i odstawić własną dumę na drugi plan.

 • Donie

  Przepraszam za błąd, po 3 bramki mają oczywiście Lis i Białorucki.

 • PanKracy

  Przypominam, że Szymon Skutela jak i Piotr Kapela dołączyli do drużyny razem z trenerem Sebastianem Idczakiem co pewnie przemawia na plus, jeśli chodzi o wyjściowy skład MKS-u. Obserwując mecze, dziwi mnie dlaczego ciągle jedne i te same osoby dostają ochrzan, choćby nie wiem kto zawinił? Drużyna jest jakoś podzielona?

 • olo

  dobry zart janik lepszy od połowy zawodników hehe może na ziemowicie na orliku

 • Arek

  Na jakiej podstawie twierdzisz, że bracia Nadzy są słabsi niż pozostali czy też są mili, podporządkowani trenerowi i biegają za nim? Z tego wynika, iż jesteś najprawdopodobniej zawodnikiem MKSu 🙂 Chyba czymś sobie zasłużyli, że jednak grają w pierwszej drużynie.